Dziś jest: wtorek, 16.04.2024 | Imieniny obchodzą: Julia, Erwina, Benedykt

Wiadomości

« powrótWałbrzych lepszy w derbach

Wałbrzych lepszy w derbach

28.02.2021 10:59 Wygrana wałbrzyszan dla nikogo nie jest zaskoczeniem. Nasz zespół walczył dzielnie, ale końcówka tradycyjnie dla przeciwników i przegrywamy ostatecznie 95 : 64.

Mecz rozpoczęliśmy dobrze, spokojna gra pozwalała na skuteczną egzekucję rzutów, gospodarze odpowiadali tym samym , I kwarta zakończyła się  dla nich 3 pkt prowadzeniem. Pierwsza część drugiej kwarty przebiegała podobnie, niestety kilka strat z rzędu po naszej stronie pozwoliła odskoczyć Górnikowi , pogoń kosztowałą nas zbyt dużo sił, w końcówce ponownie przejęli inicjatywę, 5 pkt. bez odpowiedzi dało im 11 pkt. przewagi. Po dużej przerwie gra się wyrównała. W połowie III kwarty zredukowaliśmy straty  do 6 pkt., jednak potem nasze błędy i niemoc rzutowa pozwoliła odjechać wałbrzyszanom na 18 oczek. W ostatniej kwarcie na parkiecie po obu stronach więcej czasu spędzali zmiennicy, nasz zespół miał spore problemy ze skutecznością, Górnik wykorzystał to i powiększył przewagę do 31 pkt

Górnik Trans.eu Wałbrzych - Zetkama Doral Nysa Kłodzko 95 : 64 (23:20, 27:19, 23:16, 22:9)

Punktowali : Nowakowski 14, Nowicki 14 (2×3), Kowalski 10 (2×3, 5 as.), Dawdo 9 (1×3), Ziółko 6 (1×3), Krajniewski 5 (1×3), Zenner 3 (1×3), Szymański 3, Wojciechowski, Podejko, Jeziorowski.

Górnik : Ochońko 15, Cechniak 12, Ratajczak 12, Wróbel 12, Bojanowski 10, Durski 10, Jakóbczyk 9, Zywert 8, Koperski 3, Makarczuk 2, Malesa 2, Niziński 0.

Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk - KS Księżak Łowicz   27.02.2021 18:00 93:63
Elektrobud-Investment ZB Pruszków - Weegree AZS Politechnika Opolska   28.02.2021 17:00 67:72
TS Wisła Chemart Kraków - GKS Tychy   28.02.2021 18:00 58:67