Koniec sezonu z WKK II ? - Wiadomości - ASK Doral Nysa Kłodzko
Kłodzko
BANER ŚLĄSK 2023
Dziś jest: sobota, 23.09.2023 | Imieniny obchodzą: Tekla, Bogusław

Wiadomości

« powrótKoniec sezonu z WKK II ?

Koniec sezonu z WKK II ?

21.03.2022 16:57 W środę 23.03.2022 nasz drugoligowy zespół rozegra ostatnie spotkania rundy zasadniczej w sezonie 2021/22 w którym zmierzy się z WKK II Wrocław.

 Co prawda do rozegrania został jeszcze jedna kolejka, ale w związku z nieparzystą liczba drużyn, to właśnie nasz zespół ma w niej pauzę.

 Sytuacja w tabeli mocno się skomplikowała dla drużyn walczących o ostatnie miejsce w fazie play off. Sprawił to Team Plast Oleśnica pokonując w  zaległym spotkaniu jedną z mocniejszych ekip rozgrywek, BC Swiss Krono Żary. Teoretycznie powstała sytuacja, że nasz zespół po zwycięstwie nad WKK i przy korzystnych dla nas rozstrzygnięciach w innych meczach ostatniej kolejki, może po przeliczeniu małej tabeli zająć ósmą premiowaną awansem do play off lokatę.

 

 Choć mamy być gospodarzami, to spotknie nie odbędzie się w Kłodzku (przyczynę tej sytuacji wyjaśnialiśmy przy okazji poprzedniej rywalizacji). Mecz tak jak wcześniej rozegramy korzystając z przychylności osób zarządzajacych halą w Szczawnie Zdrój.


 WKK II Wrocław to 13 ekipa naszej grupy , jak do tej pory rozstrzygnęła na swoją korzyść sześć meczów. W pokonanym polu zostawiła: Stal Ostrów, Gimbasket, Obrę, Sudety i dwukrotnie Zastal.  


 Skład wrocławskiej ekipy na rywalizację z nami jest trudny do przewidzenia, ponieważ zdarzały się mecze w których brała udział spora grupa koszykarzy na co dzień uczestniczących w rozgrywkach I ligi. To były eksperymenty jeszcze w poprzedniej rundzie, obecnie nie widuje się już zawodników I ligi ponieważ rozgrywki z tego poziomu wchodzą w decydującą fazę. Jednak WKK I nie bierze udziału w środowej kolejce I ligi, więc może trenerzy zdecydują się wzmocnić ekipę drugiej ligi młodszymi graczami pierwszoligowymi.


Początek spotkania zaplanowano na godz. 20:00 w Hali MOSiR w Szczawnie-Zdroju, Szczawno-Zdrój ul. Słoneczna 1a


 Na mecz wstęp będzie wolny, zapraszamy wszystkich chętnych do Wałbrzycha.


Sonda

Kto wygra inauguracyjny mecz w Kłodzku ?